Artykuły

"Polska się nie poddaje!"

Ulotka wydrukowana przez Fronte della Gioventu w 1982 r.:
"Polska '82: rok później
- zmilitaryzowana przez Jaruzelskiego, sługusa Moskwy
- sprzedana przez amerykańskie ugody...

5. Przyczółek

W siedzibach myśliwych wyciągnięto z naftaliny stare wojenne flagi czerwone od krwi tysięcy wilków zamordowanych w tak drogiej ich wspomnieniom rzezi. Wielkim głosem wzywano do zamknięcia Przyczółku: „Nie można zostawiać wilkom żadnej przestrzeni. Żadnych ustępstw! Trzeba występować ze stanowczością przeciw niebezpieczeństwu powrotu do dzikości”.

Wywiad z Guido Giraudo

Guido Giraudo na koncercie Concerto per Carlo

Guido Giraudo - dziennikarz, pisarz, aktywista, legendarna postać włoskiej prawicy. W latach 70. członek zespołu muzycznego Amici del Vento, kierownik regionalny organizacji studenckiej FUAN, potem założyciel Stowarzyszenia Kulturalnego Lorien i autor książki o Sergio Ramellim.

4. Zwiadowca

Żeby pełnić funkcję zwiadowcy potrzebna była uwaga i dyskrecja, a Gamma był wilkiem milczącym, surowym i wytrwałym. To były zalety, które w lesie miały swoje ściśle określone miejsce, ale dla tchórzy mogły wydawać się zagrożeniem. Właśnie dlatego Alfa czekał z niepokojem.

3. Święty z Gubbio

Alfa szedł powoli, pozwalając, by ciepły, wieczorny wiatr mierzwił mu sierść. To był gorący dzień, a temperaturę podnosił jeszcze nieustanny ciąg obowiązków. Pod tym nielitościwie grzejącym słońcem nawet najmniejszy ruch staje wydaje się męczący, a tym bardziej dla wilków, przyzwyczajonych do chłodnego cienia lasu. W tym nieoczekiwanym, letnim skwarze Alfa musiał krzątać się cały dzień, doglądając aktywności stada.

Strony